پایش وضعیت

پایش وضعیت

تستهاي ارتعاشي به عنوان مهمترين تست در عيب يابي ماشين آلات دوار و معتبرترين ملاك تصميم گيري درباره سطح سلامت اكثر ماشينهاي دوار در صنايع در حال گسترش هستند. و با توجه به نياز مبرم صنايع به توليد با صرفه و اقتصادي، انجام تست ارتعاش و عيب يابي قبل از خرابي يا تعميرات پيشگويانه به عنوان ابزاري اصلي و پر نقش در توليد به كار گرفته مي شود.

نو بودن اين تكنيك در قياس با حوزه هاي ديگر صنعت، گستره دانسته ها و تجارب در اين بخش خصوصًا در كشور ما داراي محدوديتي نسبي است . پيچيدگي و گوناگوني زياد رفتار سيستم ها، مشخصه هاي ديناميكي و ارتعاشي آنها تنوع عيوب محتمل، رفتار مختلف در عيوب يكسان و تنوع پارامترهاي اثرگذار بر رفتار سيستم ها جزئي از علل پيچيده بودن كار تشخيص عيب ماشين آلات دوار است.

اينگونه مشخصات سيستم هاي دوار كه منجر به غير قابل پيش بيني بودن رفتار سيستم ها گشته است، احتياج به تجربه مطلوب کارشناس ، تدوين و دسته بندي خواص ديناميكي و ارتعاشي ماشين آلات مختلف و بررسي چگونگي رفتار آنها در اثر مواجهه با عيوب محتمل در صنعت را به خوبي نمايان ساخته است . تا با استفاده از آن بتوان در تحليل و توصيف داده هاي تست هاي ارتعاشي سيستم هاي گوناگون، سريعتر و دقيق تر عمل نمود

 اندازه گیری:تعیین دقیق میزان ارتعاشات تجهیز توسط دستگاه های پرتابل اندازه گیری

در واقع.در این روش برای هریک از قسمت های مختلف تجهیز میزان ارتعاش مجازی تعیین می شودکه اگر ارتعاش اندازه گیری شده بالاتر از حد مجاز باشدبه معنای وجود عیب در تجهیز است که مورد بررسی قرار میگیرد.

 *مقدار مجاز ارتعاشات تجهیزات مختلف با توجه به استاندارد iso10816  درهر سه بعد طولی و عرضی و ارتفاع ثبت شده است

 

پایش وضعیت:

بر اثر بروز مشکلات اعم از (تغییر در شرایط استفاده و بهره برداری.تغییر در وضعیت ماشین)و مشکلات مکانیکی و الکتریکی مولفه های ارتعاشی تجهیز از جهت میزان ارتعاشات و شکل موج فرکانسی تغییر میکند و با نظر به اینکه هر موج فرکانسی ازحیص شکل و ماهیت بیانگر موضوعات و خرابی های موجود در تجهیز بوده که با استفاده از دستگاه های آنالیزور و با تجربه شخص انالیزکننده قابل تشخیص میباشد

پایش وضعیت از روش های قابل اطمینان جهت بررسی وضعیت کارکرد ماشین و عیب یابی میباشد

 

برای مشاهده پروژه ها استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

iran

روزهای اداری

+98 (21) 7761 8023
+98 (21) 5553 2712
+98 (21) 5553 2689
شنبه الی پنجشنبه
8:30 الی 17:00

روزهای تعطیل

ارتباط از طریق فرم تماس با ما
+98 (912) 899 6908
روزهای تعطیل و جمعه
9:00 الی 14:00
آدرس: تهران - خیابان شریعتی-تقاطع ملک-خیابان شکوری-پلاک 1.واحد 7

ساعت کاری ما از شنبه تا پنجشنبه 8:30 صبح تا 5 بعداز ظهر است، اما ما بعد از ساعت کاری و تعطیلات آخر هفته خدمات اورژانسی ارائه می دهیم.

در چرخش ابزار شتاب ما شرایط حیاتی را درک می کنیم و زمانی که به ما بیشتر نیاز دارید، ما آنجا خواهیم بود!