پایش وضعیت

پایش وضعیت مبتنی بر آنالیز ارتعاشات:

 

    مديران امروز سعي مي كنند تا با استفاده از روش هاي علمي علاوه بر افزايش كيفيت محصولات، قيمت تمام شده آن را هم كاهش دهند. پايش وضعيت يكي از فنوني است كه در سال هاي اخير مورد استقبال بيشتر مديران صنعت قرار گرفته و البته منافع زيادي را هم عايد سازمان ها نموده است. آنالیز ارتعاشات يكي از روش هاي پايش وضعيت تجهیزات است كه با به كارگيري آن در صنعت به طور چشمگيري ميتوان از دوباره كاري  جلوگيري نمود و هزينه هاي يك شركت توليدي را كاهش داد.

با پايش وضعيت از طريق آنالیز ارتعاشات مي‍توان با آگاهي به موقع از خرابي  دستگاه ها و اعمال تعميرات پيشگيرانه جلوي زيان قبل از وقوع را گرفت و همچنین در مصرف قطعات و وقت نيروي انساني در نگهداري و تعمير ماشين آلات صرفه جويي نمود و در نهايت سازمان را به سمت بهبود كارايي هدايت کرد.

 

     نگهداري و تعميرات (نت) فعاليتي است كه براي اجتناب، شناسايي، پيشگيري، يا مقابله با از كارفتادگي به منظور نگهداري امكانات و تجهيزات فيزيكي سيستم كارخانه يا ماشين و تجهیزات در يك وضعيت كاركرد بهينه يا قابل قبول صورت مي‍گيرد . در شركت ها به روش هاي متفاوتي فعاليت نت انجام مي شود. نت پيشگيرانه و نت پيش بينانه به طور محسوسي بر كاهش هزينه هاي صنعت مؤثر است. بدون شك شركت ها و كارخانه های توليدي براي توسعه محصولات و بهبود كيفيت آن‍ها نياز به ماشين آلاتي دارند كه حداقل خرابي را داشته باشد.

در مورد آنالیز ارتعاشات تحقيقات علمي و عملي بسياري صورت گرفته كه تمامي نتايج، حاكي از سودآوري اين تكنيك براي سازمان است.

تكنيك آنالیز ارتعاشات يكي از تكنيك هاي پايش وضعيت است كه مي تواند كمك زيادي به برنامه ريزي نت نمايد. آنالیز ارتعاشات مي تواند نشان دهد كه ماشين آلات در چه وضعيتي هستند، و احتمالاً كدام قطعه ماشين در حال خراب شدن است.

 

به كارگيري تكنيك آنالیز ارتعاشات، باعث بهبود كارايي فرآيند توليد مي شود. چون مي‍توان كارايي را از طريق كاهش تعداد توقف ها، كاهش هزينه هاي نت و كاهش مصرف قطعات يدكي بهبود داد. عمده مزایای آنالیز ارتعاشات به شرح زیر می باشد:

  • به كارگيري تكنيك آنالیز ارتعاشات، باعث كاهش تعداد توقف ها مي شود.
  • به كارگيري تكنيك آنالیز ارتعاشات، باعث كاهش هزينه هاي نگهداري و تعميرات مي شود.
  • به كارگيري تكنيك آنالیز ارتعاشات، باعث كاهش مصرف تعداد قطعات يدكي مي شود.

 

منظور از نگهداري و تعميرات بر اساس وضعيت عبارت از به دست آوردن علائم و نشانه هايي از وضعيت سيستم و يا ماشين در حال كار مي باشد، تا دستگاه بتواند در يك شرايط ايمن و اقتصادي به كار ادامه دهد يا در صورت نیاز، تعمیر شود.

اهميت پايش وضعيت در روند نت شركت هاي توليدي و صنعتی بر كسي پوشيده نيست. پايش وضعيت راهي براي تشخيص علائم فرسايش عادي يا خرابي آني دستگاه و تجهیزات يا فرآيند در زمان مناسب براي دوري جستن از خرابي هاي پرزیان است. مي‍توان وضعيت دستگاه و تجهیزات را به طور مستمر (CM) آنالیز کرد و در صورت انحراف هاي پياپي از عملکرد عادي، اقدام لازم براي تعمیر مناسب را اعمال نمود. در صورتي كه تا زمان اجراي هر مرحله از تغييرات زمان بندي شده دستگاهي بر اساس نتايج پايش وضعيت رفتار غيرعادي از خود نشان ندهد، آن دستگاه مورد بازديد قرار نمي گيرد و به اين ترتيب مي‍توان حجم قابل توجهي از فعاليت هاي نگهداري پيشگيرانه را كاهش داد.

به كارگيري سيستم پايش وضعيت در سازمان هاي توليدي داراي مزاياي مشهودي است. اگر پايش وضيت در يك شركت توليدي اجرا شود مي توان كاهش سطح تعميرات عمومي كارخانه و جلوگيري از توسعه خرابي در سيستم را انتظار داشت. اجراي پايش وضعيت همچنين تعداد خرابي هاي سنگين و پرهزينه ماشين ها را كاهش داده و منجر به افزايش عمر دستگاه ها و كارايي آن ها خواهد شد. پايش وضعيت باعث خواهد شد هزينه هاي ناشي از توقف هاي دستگاه ها در خط توليد كاهش يابد. علاوه بر موارد فوق بعضي ديگر از مزاياي مورد انتظار حاصل از اجراي پايش وضعيت به شرح زير می‍باشد:

- كاهش مصرف قطعات يدكي

- كاهش هزينه سرويس دستگاه ها و تجهیزات (به دلیل افزايش فاصله زماني سرويس ها)

- افزايش امكان برنامه ريزي

- بهبود ايمني كار دستگاه ها و تجهیزات

- امكان كنترل كيفيت تعميرات دستگاه ها و تجهیزات

- امكان كنترل كيفيت مواد مصرفي براي نگهداري (از جمله روغن و فيلترها)

- كنترل فرسايش غير عادي و كاهش خرابي هاي زودرس دستگاه ها و تجهیزات

- کارکرد طولانی مدت تر ماشين ها و تجهیزات به ويژه در مواقع حساس

 

 

همان طور كه قبلاً بيان گرديد يكي از راه هاي شناخته شده براي پايش وضعيت، آنالیز ارتعاشات است كه در صورت اجراي اين روش مزاياي اقتصادي زيادي را مي توان انتظار داشت. امروزه تكنيك هاي آنالیز ارتعاشات به عنوان يكي از مؤثرترين روش هاي نظارت و كنترل ماشين آلات صنعتي، عمراني، حمل و نقل و نظامي به شمار مي رود.

تكنيك هاي مراقبت وضعيت از طريق آنالیز ارتعاشات معمولاً براي سيستم هايي كه حركت دوراني دارند (نظيرتوربين ها، مولدها، گيربكس ها و سایر تجهیرات دوار) بيشتر از سيستم هايي با حركت هاي رفت و برگشتي مورد استفاده قرار مي گيرد. سيگنال ها يا علائم ارتعاشي به دليل سهولت اندازه گيري، به صورت گسترده در عيب يابي و پايش ماشين آلات و تجهیزات دوار مورد استفاده قرار مي گيرند و حاوي اطلاعات سودمندي هستند. هرگونه تغييري در عملکرد تجهیزات دوار منجر به تغيير در سيگنال هاي ارتعاشي قابل رویت در دستگاه آنالیز خواهد شد، بدین ترتیب بر اساس نوع فرکانس، عیب دستگاه قابل تشخیص خواهد بود و بر همین اساس راهکارهای مناسب (از جمله بالانسینگ) جهت برطرف نمودن عیوب ماشین آلات و تجهیزات توسط مهندسین و کارشناسان مجرب شرکت چرخش ابزار شتاب ارایه خواهد شد.

 

 

جستجوهای مرتبط:

 آنالیز ارتعاشات، بالانس تجهیزات دوار، بالانس در محل، بالانس کارگاهی، بالانس صنعتی، خدمات بالانس، بالانس دینامیک، بالانس استاتیک، پایش وضعیت، جایرو بالانس، ساخت دستگاه بالانس صنعتی، خرید و فروش دستگاه بالانس صنعتی، فن، اگزاست، هواساز، برج خنک کننده، نگهداری و تعمیرات (نت)، آموزش بالانس، ارتعاش سنجی، آنالیز مودال، کوپل استاتیک

برای مشاهده پروژه ها استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

iran

روزهای اداری

+98 (21) 7761 8023
+98 (21) 5553 2712
+98 (21) 5553 2689
شنبه الی پنجشنبه
8:30 الی 17:00

روزهای تعطیل

ارتباط از طریق فرم تماس با ما
+98 (912) 899 6908
روزهای تعطیل و جمعه
9:00 الی 14:00
آدرس: تهران - خیابان شریعتی-تقاطع ملک-خیابان شکوری-پلاک 1.واحد 7

ساعت کاری ما از شنبه تا پنجشنبه 8:30 صبح تا 5 بعداز ظهر است، اما ما بعد از ساعت کاری و تعطیلات آخر هفته خدمات اورژانسی ارائه می دهیم.

در چرخش ابزار شتاب ما شرایط حیاتی را درک می کنیم و زمانی که به ما بیشتر نیاز دارید، ما آنجا خواهیم بود!