نگهداری و تعمیرات

نگهداری و تعمیرات ( نت )

 

با توجه به سرمایه گذاری عظیم در بخش تجهیزات دوار صنایع و اهمیت موضوع نگهداری و تعمیرات آن تجهیزات به عنوان یکی از کلیدی ترین فعالیت های هر مجموعه، ضرورت وجود یک سیستم دقیق، جهت نگهداری و تعمیرات امری ضروری ست. چرا که برنامه ریزی و راهبرد دقیق در این خصوص می تواند علاوه بر کاهش هزینه ها، عمر مفید سیستم را نیز افزایش دهد. تجربه نشان می دهد به دلیل عدم دقت و توجه به نگهداری صحیح و عدم تعمیرات به موقع، دستگاه ها قبل از اینکه از طریق اتمام عمر مفید شان از بین بروند مستهلک گردیده و از رده خارج می شوند و هزینه های سنگینی که برای جایگزینی زودرس آن ها صرف می شود ضربات جبران ناپذیری به بهره بردار وارد می نماید.

در این راستا شرکت فنی و مهندسی چرخش ابزار شتاب به عنوان شرکت پیشرو در زمینه ارائه خدمات نوین نگهداری و تعمیرات تجهیزات دوار به اهمیت این مهم دست یافته و در جهت ارتقا تعمیرات و نگهداری و همگام سازی آن با استانداردهای جهانی  اقدام به ارائه خدمات مطلوب به شرح ذیل نموده است:

  • راه اندازی برنامه جامع تعمیرات و نگهداری مبتنی بر پایش وضعیت ( condition monitoring) تجهیزات دوار از قبیل : مجموعه فن های اگزاست و دمنده ،ایر واشرها، الکتروموتورها، پمپ ها و برج های خنک کننده
  • راه اندازی نظام بازدید های دوره ای، تست، عیب یابی و آنالیز تجهیزات دوار با استفاده از دستگاه های پرتابل اندازه گیری
  • برطرف کردن مشکلات ارتعاشی تجهیزات دوار در محل (بدون نیاز به بازکردن) با استفاده از فناوری پیشرفته پرتابل بالانسنگهداری و تعمیرات ( نت )

 

شرکت هنی و مهندسی چرخش ابزار شتاب با اعزام کارشناسان مجرب به محل نصب ماشین آلات و تجهیزات دوار و با استفاده از دانش فنی، تجربه و استانداردهای موجود، قابلیت تشخیص عیوب و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع آن ها را در کمترین زمان ممکن داراست.


با استفاده از دستورالعمل سازندگان، استانداردها و تکنیک های تعمیراتی، قطعات آسیب دیده ای که امکان استفاده مجدد از آن ها وجود دارند، بازسازی شده و در مواقعی که امکان تعمیر وجود نداشته باشد، اقدام به حذف کامل قطعه و جایگزینی آن با قطعه جدید می شود.
در جهت تحقق اهداف نگهداری تجهیزات، برنامه ریزی بازرسی دوره ای شامل موارد زیر انجام می شود:


۱- بررسی و آنالیز ارتعاشات


۲-  بررسی و آنالیز عملکردی تجهیزات


۳- بازرسی چشمی و تست غیر مخرب


شرکت چرخش ابزار شتاب در مواقع حساس مانند زمانی که تجهیز مورد نظر در اثر نقص فنی از فعالیت بازمانده است، اقدام به ارسال فوری و بدون وقفه کارشناسان فنی و مجرب خود می نماید. ارسال متخصصان به تمامی نقاط کشور جهت تشخیص، ارائه راهکار و تعمیر دستگاه آسیب دیده در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم بوده و در صورت نیاز، برنامه ریزی و زمان بندی لازم جهت تعمیرات اساسی تجهیز اورهال صورت می پذیرد.

 

تعمیرات اساسی پمپ ها


• بازرسي و آزمايش روغن و در صورت نياز تعويض آن
• بازديد / تمیزکاری/ تعمير سيستم آب خنك كننده (در صورت وجود)
• بازديد / تعمير سيستم روغن كاري (در صورت نياز)
• بازديد / تعمير سيستم مكانيكال سيل و قطعات مربوطه (در صورت نياز)
• بازديد و كنترل محور پمپ از نظر مستقيم بودن و در صورت نياز بالانس آن
• تعويضGasket هاي فرسوده و محكم نمودن كليه پيچ و مهره هاي آن بر طبق اندازه هاي توصيه شده از طرف سازنده
• اندازه گیری ارتعاشات دستگاه و مقایسه آن با مقادیر مجاز واحد CM
• بررسی، عیب یابی و تعویض اجزا مختلف پمپ
• انجام عملیات مختلف سخت کاری
• بالانس دینامیکی و استاتیکی تجهیزات دوار پمپ ها
• Alignment (هم محوری پمپ ها) به وسیله تکنسین های مجرب و دستگاه های روز دنیا
• ترک یابی به وسیله روش های UV، PT و X-ray


ارائه راهکارهای بهبود عملکرد تجهیزات

 

متخصصان ماّ با بررسی عملکرد تجهیز و استفاده از نتایج بازرسی های دوره ای و بررسی شرایط کاری ، راهکارهایی برای بهبود عملکرد تجهیز ارائه می نمایند.


 مشاوره و همکاری در انتخاب تجهیزات

 

با بررسی مدارک فرآیندی و دیتاشیت های مرتبط و نیاز فرآیندی، مشخصات تجهیز انتخاب می شود. جهت تحقق این هدف لازم است که با درک کامل شرایط فرآیندی و انتظارات کارفرما و همچنین در نظر گرفتن سه مولفه راندمان، اطلاعات اولیه حاصل از بررسی مدارک طراحی و ایمنی، انتخابی صحیح ارائه شود.

 

آموزش


از جمله خدمات مهم شرکت چرخش ابزار شتاب، ارائه آموزش های تخصصی در زمینه مباحث مختلفی همچون نگهداری و تعمیرات ، نصب و راه اندازی، معرفی و عیب یابی و... است. ارائه نرم افزارهای آموزشی معتبر و برگزاری سمینارهای آموزشی با حضور مدرسان خارجی، از دیگر توانمندی های ما می باشد.

شرکت کنندگان در دوره های آموزشی، ضمن شناخت نحوه عملکرد اجزاء و ساختمان داخلی تجهیزات دوار، با روش های عیب یابی سیستماتیک تجهیزات و رفع عیوب، تعمیرات پیشگیرانه، روش های نگهداری و اپراتوری، نحوه باز و بست قطعات و الزامات استانداردهای مرتبط با تعمیر و نگهداری تجهیزات دوار آشنا می شوند.

با نگرش منطقی به موضوع پر اهمیت تولید و ارتباط پیوسته و اثر گذار آن به رشد و رونق اقتصادی و بالندگی در صنایع مختلف  ، ضرورت حفظ سرمایه های امکانی و ابزاری غیر قابل انکار و اجتناب می باشد.

‍‍ به کارگیری سیستم نگهداری و تعمیراتِ خاصِ یک سازمان، می‌تواند نقش بسیار زیادی را در کاهش قیمت تمام شده محصول و خدمات نهایی ایفا نماید. اما این تأثیرات تنها محدود به هزینه نبوده و در سرعت ارائه خدمات در کل زنجیره تامین، کیفیت محصول، قابلیت اطمینان، چابکی سازمان و عواملی از این دست نیز تأثیرات خاص خود را خواهد داشت که هر یک از آن‌ها محلی از تامل خواهند بود. از این رو می‌توان به نقش مهم و تأثیر گذار استراتژی‌های مختلف نگهداری و تعمیرات بر روی کسب و کار یک بنگاه اقتصادی پی برد.

خدمات تعمیر و نگهداری موثر باعث عملکرد ایمن تجهیزات، با اطمینان از حداقل اختلال در فرایند تولید می شود. بکارگیری مهندسان با تجربه با تکیه بر متد و تکنولوژی پیشرفته که بالاترین سطح کیفیت ارائه خدمات را فراهم می آورد باعث دستیابی به خدمات تعمیر و نگهداری صحیح و پیش گیرانه می گردد.

سرمایه گذاری در زمینه نگهداری و تعمیرات، در دسترس بودن تجهیزات و قابل اعتماد بودن آن ها، کاهش هزینه های اضافی و استفاده بهینه از پرسنل عملیاتی، کیفیت تولید شما را تضمین می کند.

دقت، مهارت و سرعت، سه فاکتور مهم در زمینه تعمیرات بوده و شرکت چرخش ابزار شتاب افتخار گردآوری هر سه فاکتور را دارد. هماهنگی با طول مدت توقف خط تولید و خدمات (سرعت)، مهارت در زمینه عیب یابی و اجرا (مهارت) و انجام عملیات تعمیر با دقت کافی (دقت) اثبات شایستگی این شرکت در زمینه تعمیرات می باشد.

 

 

جستجوهای مرتبط:

 آنالیز ارتعاشات، بالانس تجهیزات دوار، بالانس در محل، بالانس کارگاهی، بالانس صنعتی، خدمات بالانس، بالانس دینامیک، بالانس استاتیک، پایش وضعیت، جایرو بالانس، ساخت دستگاه بالانس صنعتی، خرید و فروش دستگاه بالانس صنعتی، فن، اگزاست، هواساز، برج خنک کننده، نگهداری و تعمیرات (نت)، آموزش بالانس، ارتعاش سنجی، آنالیز مودال، کوپل استاتیک

برای مشاهده پروژه ها استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

iran

روزهای اداری

+98 (21) 7761 8023
+98 (21) 5553 2712
+98 (21) 5553 2689
شنبه الی پنجشنبه
8:30 الی 17:00

روزهای تعطیل

ارتباط از طریق فرم تماس با ما
+98 (912) 899 6908
روزهای تعطیل و جمعه
9:00 الی 14:00
آدرس: تهران - خیابان شریعتی-تقاطع ملک-خیابان شکوری-پلاک 1.واحد 7

ساعت کاری ما از شنبه تا پنجشنبه 8:30 صبح تا 5 بعداز ظهر است، اما ما بعد از ساعت کاری و تعطیلات آخر هفته خدمات اورژانسی ارائه می دهیم.

در چرخش ابزار شتاب ما شرایط حیاتی را درک می کنیم و زمانی که به ما بیشتر نیاز دارید، ما آنجا خواهیم بود!